20 במאי 2014 – 14:23 | סגור לתגובות על מושגים משפטיים ואחרים בפשיטת רגל – מורה נבוכים:

צו כינוס נכסים: צו כינוס נכסים הינו הצו הראשון אשר מתקבל לאחר הגשת הבקשה לפשיטת רגל. המשמעות העיקרית של צו הכינוס הינה להקפיא את המצב הקיים – עיכוב הליכים. במידה ויש כנגד החייב תיקי הוצאה …

קרא עוד »
עורכי דין

פשיטת רגל

הוצאה לפועל

חובות כספיים

בנקאות ומיסים

ראשי » פשיטת רגל

הגשת בקשה לפשיטת רגל

פורסם על ידי ב 14 ביוני 2012 – 17:50אין תגובות
עורך דין בני כהן - Google+

ליווי של עורכי דין בתהליך ההגשה יסייע לחייב במילוי הטפסים, כתיבת התצהירים והתנהלות אל מול עורכי הדין של הנושים וכונס הנכסים.
איש עסקים מול שולחן מלא ניירתבקשה לפשיטת רגל אפשר להגיש באופן עצמאי או באמצעות עורכי דין פשיטת רגל. בבחירת עורך הדין חשוב לבחון את כישוריו המקצועיים ולהבדיל בין הליכים של הוצאה לפועל והליכים של פשיטת רגל.
השלב הראשון בהליך הוא הגשת טופס לקבלת צו כינוס נכסים והכרזה על מעמד של פושט רגל. אל הטופס יש לצרף פירוט של חובות ונכסים, כתב ויתור על סודיות, תצהיר שמפרט את פרטי התסבוכת הכלכלית וצילום תעודת זהות.
את הטפסים ממלאים בארבעה עותקים ומגישים עם חתימה של עורך דין. חשוב מאוד להקפיד על מילוי כל הסעיפים בפרטים מדויקים. ייעוץ מקצועי לכתיבה נכונה של תצהירים מעניקים עורכי דין פשיטת רגל.

כל בקשה לפשיטת רגל דורשת חתימה של עורך דין, במועד החתימה כדאי לבקש גם ייעוץ מקצועי, סיוע במילוי הטפסים ומענה לשאלות. העלמת מידע או הגשה של מידע שקרי חושפת את החייב לתביעה פלילית ומגדילה את הסיכויים לדחיית הבקשה.

הכרזה על פשיטת רגל

לאחר סיום הכנת הטפסים והמסמכים המתאימים יש להגיע למשרדי הכונס הסמוכים לאזור המגורים של החייב. הגשת מסמכים לפתיחת תיק דורשת תשלום של כ- 2500 שקלים במזומן או באמצעות המחאה של עורך דין.
בשלב הבא מתבצע הליך של כינוס נכסים ובעקבותיו קביעה של תשלום חודשי קבוע. התשלום החודשי נקבע בהתאם לשכר הממוצע הנוכחי של החייב, חוק הגנת השכר מבטיח לחייב הגנה ואפשרות לשמור על רמת חיים סבירה.

נציגי כונס הנכסים בודקים בצורה יסודית כל בקשה לפשיטת רגל. במקרים בהם החייב אינו משתף פעולה וישנו חשש להסתרה של נכסים ומידע מגיבים נציגי הכונס בחומרה רבה. הנציגים קובעים סכומים גבוהים של תשלום חודשי בכדי להבטיח כיסוי מהיר של החוב וליצור הרתעה מפני הגשה רבה של בקשות פשיטת רגל. ליווי של עורכי דין פשיטת רגל מסייע בהתנהלות אל מול נציגי הכונס ועורכי דין של הנושים.

ייעוץ משפטי לפני הגשת הבקשה

תהליך של פשיטת רגל הוא הליך מורכב, נוקטים בו אך ורק במצבים בהם אין כל מוצא אחר מהתסבוכת הכלכלית. כדאי להתייעץ עם עורכי דין פשיטת רגל לפני כל קבלת החלטה בנושא והגשה של מסמכים ותצהירים ממנה לא תהיה דרך חזרה.

לאחר מספר שנים של תשלום ניתן יהיה להגיש בקשה לקבלת הפטר מהמשך תשלום. אישור הבקשה פוטר את החייב מהמשך תשלום ומאפשר לו לפתוח דף חדש. הגשת בקשה לפשיטת רגל היא צעד נואש ואמיץ לקראת שיקום כלכלי והסדרת החובות. ייעוץ משפטי וליווי של עורך דין המומחה בפשיטת רגל הבקיא בהליכים הינו מומלץ בשל מורכבות ההליך.

ניתן ליצור קשר עם עורכי דין דורה כהן ויצמן
בטופס יצירת הקשר
או בטלפון: 1-800-800-891

לא ניתן להגיב.