20 במאי 2014 – 14:23 | סגור לתגובות על מושגים משפטיים ואחרים בפשיטת רגל – מורה נבוכים:

צו כינוס נכסים: צו כינוס נכסים הינו הצו הראשון אשר מתקבל לאחר הגשת הבקשה לפשיטת רגל. המשמעות העיקרית של צו הכינוס הינה להקפיא את המצב הקיים – עיכוב הליכים. במידה ויש כנגד החייב תיקי הוצאה …

קרא עוד »
עורכי דין

פשיטת רגל

הוצאה לפועל

חובות כספיים

בנקאות ומיסים

ראשי » פשיטת רגל

כללי התנהגות בהליך פשיטת רגל

פורסם על ידי ב 13 באוקטובר 2013 – 13:54אין תגובות
עורך דין בני כהן - Google+

חייבים נוטים להתחיל את הליכי פשיטת הרגל בהתייחסות רצינית ואכפתית, ואולם, עם חלוף הזמנים מזלזלים בחובותיהם ועלולים לגרום במחדליהם לביטול ההליך. נסקור להלן מספר עניינים משמעותיים המתייחסים לפעולת החייבים לאחר הפנייה להליכי פשיטת רגל:

 אי יצירת חובות חדשים

מחיקת תיקי הוצאה לפועלמעט לאחר כניסתו של החייב להליכי פשיטת רגל, החייב מקבל הגנה מנושיו בצו הקרוי "צו כינוס". למעשה צו הכינוס הוא השלב הראשון בהליך פשיטת הרגל אשר נועד "להקפיא" את המצב הקיים עד לבחינה מדוקדקת של כונס הנכסים בנוגע למצבת הנכסים ובחינת השתכרותו של החייב. בנוסף, הדבר החשוב מבחינת החייב בקבלת צו הכינוס הינו קבלת עיכוב כל ההליכים כנגדו. יצוין כי במסגרת הבדיקות אשר מבצע כונס הנכסים, בוחן הוא התנהלותו היום-יומית של החייב ע"י בחינת הדו"ח אותו אמור החייב למלא אחת לחודשיים וכן ע"י הזמנתו לחקירה. אסור לחייב ליצור חובות חדשים בעת שהוא חוסה תחת הגנת צו עיכוב ההליכים שניתן בעניינו. יצירת חובות חדשים מהווה עילה לביטול ההליך בשל ניצול לרעה של הליך פשיטת הרגל.

אי עמידה בצו תשלומים

יצוין כי במסגרת הבקשה שמגיש החייב, מציין הוא, בין היתר, מה רמת השתכרותו וכן של הבגירים המתגוררים עמו. יצוין כי צו תשלומים , אותו פוסק כונס הנכסים, הינו ההפרש שבין ההכנסות של כלל התא המשפחתי פחות ההוצאות. ההפרש אמור להיות התשלום החודשי אשר אמור להיות משולם מידי חודש ע"י החייב. יצוין כי הסיבה הנפוצה ביותר לביטול הליכי פשיטת רגל נעוצה באי תשלום וצבירת פיגורים. יצוין כי צבירת פיגורים חודשיים הינו ניצול לרעה של ההליך. מדוע ניצול לרעה? מכיוון שהחייב נהנה מההגנה של ההליך בכך שלא ניתן לפעול כנגדו ועל כן עליו לשאת בכל חובותיו בהליך שהן: שקיפות, תשלום חודשי, שיתוף פעולה מלא עם הגורמים האמונים על ההליך וכן במילוי דוחות חודשיים.

לשיחה מיידית עם עורך דין חייגו חינם: 1-800-800-891
עורכי דין במשרד דורה כהן ויצמן ושות' – לשרותך בכל בעיה משפטית

דיווח חודשי

יש לדווח על כל ההכנסות וההוצאות ולשלוח את הדוחות (חודשי/דוח חודשי) הן לכנ"ר והן למנהל המיוחד. כדאי לשמור העתק מהמסמכים הנשלחים. על הדיווח לעלות בקנה אחד עם תדפיסים (תלושי שכר/דפי בנק), כמו כן יש לצרף קבלות ואסמכתאות לדו"ח. למעשה הפיקוח השוטף של כונס הנכסים נבחן ע"י מעקב ע"י הדוחות אותם ממלא החייב. אי הגשת דוחות למעשה מונע מכונס הנכסים את היכולת לפקח על התנהלותו של החייב ועל כן נקבע כי אי הגשת דוחות חודשיים הינו ניצול לרעה של ההליך ועלול לגרור את ביטולו.

הגעה לדיונים וחקירות

מעת לעת מזומן החייב לחקירה בפני המנהל המיוחד ו/או כונס הנכסים הרשמי ולישיבות בית המשפט בעניינו. יש להקפיד לשתף פעולה עם הגורמים, להגיע לכל הפגישות והישיבות , למסור מסמכים מבוקשים , למסור פרטים עדכניים ליצירת קשר וכו'.

ניתן ליצור קשר עם עורכי דין דורה כהן ויצמן
בטופס יצירת הקשר
או בטלפון: 1-800-800-891

לא ניתן להגיב.