20 במאי 2014 – 14:23 | סגור לתגובות על מושגים משפטיים ואחרים בפשיטת רגל – מורה נבוכים:

צו כינוס נכסים: צו כינוס נכסים הינו הצו הראשון אשר מתקבל לאחר הגשת הבקשה לפשיטת רגל. המשמעות העיקרית של צו הכינוס הינה להקפיא את המצב הקיים – עיכוב הליכים. במידה ויש כנגד החייב תיקי הוצאה …

קרא עוד »
עורכי דין

פשיטת רגל

הוצאה לפועל

חובות כספיים

בנקאות ומיסים

ראשי » עורכי דין

לחצות את הליך פשיטת הרגל בשלום

פורסם על ידי ב 14 ביוני 2012 – 18:01אין תגובות
עורך דין בני כהן - Google+

איש עסקים מול שולחן מלא ניירתההחלטה להכריז על פשיטת רגל ולהתחיל בהליכים דורשת מחשבה רבה ושקילה של כל היתרונות והחסרונות הטמונים בהליך. חייו של פושט הרגל ובני משפחתו צפויים להשתנות בעקבות ההכרזה. יחד עם זאת, פושטי רגל רבים מוצאים בהליך הקלה מרדיפות של נושים ועיקולים של הוצאה לפועל.

קבלת מעמד של פושט רגל עוצרת את תהליכי העיקול ושאר ההגבלות שמטילה ההוצאה לפועל. הכרזה על פשיטת רגל מיועדת למצבים בהם החייב אינו מסוגל לפרוע את החובות ולשלם לנושים. את הבקשה לקבלת מעמד של פושט רגל רשאים להגיש החייב או הנושים.לאחר אישור הבקשה ממנה בית המשפט כונס נכסים לאיתור נכסיו הפרטיים וסכומי הכסף של החייב. כל הכספים מועברים לקופה מיוחדת ומשמשים לכיסוי החובות. כונס הנכסים מחלק את הכסף בין הנושים בהתאם לסדר עדיפויות שנקבע מראש.במקרים בהם יש צורך בתשלום שכר לעובדים ופיצויים של פיטורים ישתמש כונס הנכסים בכספים שבקופה המיוחדת לביצוע התשלום. מעורבות של עורך דין פשיטת רגל בתהליך מספקת לפושט הרגל ייעוץ מקצועי ותמיכה לכל אורך הדרך.

עורכי דין פשיטת רגל

הליך פשיטת רגל מתקיים להגנה על זכויותיהם של החייב והנושה. פושט הרגל מסיים ברוב המקרים את ההליך כולו בתוך מספר שנים וחוזר לחיים רגילים. כונס הנכסים ממיר את כל נכסיו של פושט הרגל לסכומי כסף ומשלם את החובות.את שאר החוב פורש הכונס לתשלומים אותם מתבקש פושט הרגל לשלם בכל חודש. לאחר תקופה רשאי פושט הרגל להגיש בקשת הפטר מהמשך התשלום. אישור הבקשה פוטר את החייב מהמשך התשלום ומאפשר לו לפתוח דף חדש.עורכי דין פשיטת רגל הם אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים בטיפול בהליכים של פשיטת רגל והוצאה לפועל. ייעוץ משפטי בתחום מסייע לפושט הרגל בהגשת התצהירים והטפסים, קבלת צווים להקפאת הליכים, מניעה של עיקולים ותהליכי הוצאה לפועל, הגשת בקשות להפטר, התמודדות עם עורכי הדין של הנושים, סגירת התיק והתחלת תהליך השיקום הכלכלי.

אזרחים ללא הכשרה משפטית מתקשים להתמודד בעצמם עם ההליך, עורך דין פשיטת רגל מספק להם תמיכה מקצועית למשך כל התהליך. עורכי הדין של הנושים שולחים אל החייב הסכמים ארוכים, דרישות תשלום מיידי ומסמכים מאיימים. מיד עם קבלת האיום לפתיחה בהליכי הוצאה לפועל יש לפנות לעורך דין מתאים. בחירת התזמון המתאים לכל צעד משמעותית להצלחת התהליך ומיצוי זכויותיו של החייב בהתאם לחוק.

מתי אפשר להכריז על פשיטת רגל?

כל אדם פרטי מעל גיל 18 שנקלע לחובות של מעל 15 אלף שקלים רשאי להגיש בקשת פשיטת רגל. במקרים בהם החייב אינו יוזם בעצמו את ההליך, רשאים החייבים להגיש בעבורו הכרזה על פשיטת רגל.חשוב להדגיש כי פשיטת רגל היא מוצא אחרון במצבים בהם אין לחייב כל ברירה אחרת. קבלת מעמד של פושט רגל כרוך בחקירות יכולת כלכלית ארוכות, ויתור על נכסים, הגבלות וסנקציות ורישום שמהווה כתם לכל החיים.
חשוב להדגיש כי פשיטת רגל היא מוצא אחרון במצבים בהם אין לחייב כל ברירה אחרת. קבלת מעמד של פושט רגל כרוך בחקירות יכולת כלכלית ארוכות, ויתור על נכסים, הגבלות וסנקציות ורישום שמהווה כתם לכל החיים.

ניתן ליצור קשר עם עורכי דין דורה כהן ויצמן
בטופס יצירת הקשר
או בטלפון: 1-800-800-891

לא ניתן להגיב.