20 במאי 2014 – 14:23 | סגור לתגובות על מושגים משפטיים ואחרים בפשיטת רגל – מורה נבוכים:

צו כינוס נכסים: צו כינוס נכסים הינו הצו הראשון אשר מתקבל לאחר הגשת הבקשה לפשיטת רגל. המשמעות העיקרית של צו הכינוס הינה להקפיא את המצב הקיים – עיכוב הליכים. במידה ויש כנגד החייב תיקי הוצאה …

קרא עוד »
עורכי דין

פשיטת רגל

הוצאה לפועל

חובות כספיים

בנקאות ומיסים

ראשי » בנקאות ומיסים, דיני חברות

מקלטי מס – פתיחת חשבון בנק בחו"ל

פורסם על ידי ב 13 באוגוסט 2009 – 20:333 תגובות
עורך דין בני כהן - Google+
מקלטי מס

מקלטי מס

מדינות ואיים ברחבי העולם, אשר שיעור המיסים הנגבים בהם נמוך או אפסי, משמשים מזה שנים כמקלטי מס עבור אנשי עסקים פרטיים וגופים פיננסיים, המנהלים פעילות כלכלית בזירה הבינלאומית.

בדרך של הקטנת שיעור המס, המושת על הכנסות ורווחים והצעת הטבות והקלות משמעותיות בתחומי מיסוי והקמת חברות בשטחן, מעוניינות המדינות, המשמשות מקלטי מס, למשוך אליהן הון זר והשקעות ולמנף את תעשיית מתן השירותים לאנשי עסקים הפועלים בתחומן, לרבות שירותי בנקאות, נאמנות וכד'.

העברת הכנסות אל מדינות אלה, המכונות OFFSHORE, ממדינה ששיעור המיסים בה גבוה ותכנון נכון של הפעילות העסקית הבינלאומית, מאפשרים חסכון ניכר במס.

בין המדינות והאיים בחו"ל המשמשים מקלטי מס פופולריים, נמנים:

 • קפריסין
 • גיברלטר
 • איי הבתולה הבריטיים
 • איי סיישל
 • פנמה
 • שוויץ
 • לוקסמבורג
 • ג'רסי
 • סינגפור
 • הונג קונג

ואף גרמניה, אנגליה, חלק ממדינות ארה"ב ובטח שכחנו כמה מקומות רחוקים אחרים…

אמנם, פתיחת חשבון בנק או הקמת חברה בחו"ל נחשבים הליכים לגאליים, אך המחוקק הישראלי ורשות המיסים מנסים לצמצמם את היקפיה של התופעה בדרכים שונות, בהן גביית מס בארץ על העברת הכנסות לחו"ל, מטעמים חשבונאיים אלה ואחרים.

המערכת הבנקאית במדינות המשמשות מקלטי מס

במדינות, המוכרות כמקלטי מס, קיימת מערכת בנקאית מתקדמת ומפותחת אליה מוזרמות על פי רוב הכנסות מפעילותן של חברות זרות בחו"ל, אשר הוקמו בשטחי אותן מדינות.

העובדה, כי חלק ממדינות אלה אינן מציבות דרישות דוגמת ניהול ספרי חשבונות, גורמת למשקיעים רבים מחו"ל לבחור בהקמת חברות בשטחן ולהזרים כספים אליהן, משיקולי הלבנת הון.

הליך פתיחת חשבון בנק בחו"ל

פתיחת חשבון בנק במדינה זרה כרוכה בביצוע בדיקת נאותות עבור הלקוח המיועד.

המדינות, המשמשות  מקלטי מס, נוהגות זהירות רבה בכל הכרוך בפתיחת חשבון בנק בתחומן, תוהות על קנקנם של לקוחות חדשים ומבכרות לקבל המלצות אודותיהם מגורם מוכר ואמין.

בארץ קיימים מספר משרדים, אשר עוסקים בתחום מיסוי בינלאומי והינם בעלי ותק, נסיון ומומחיות בפתיחת חשבונות בנק בחו"ל.

קשרים, שפיתחו גופים אלה עם בנקים בחו"ל והיכרות ארוכת שנים עם המערכת הבנקאית במדינות זרות, מאפשרים להם להתאים את סוג ואופי הפעילות העסקית לבנק הרלוונטי במדינה מסויימת בחו"ל, אשר יוכל להעניק ללקוח שירות מיטבי, ההולם את צרכיו.

גופים אלה מציעים סיוע והכוונה בתהליך פתיחת החשבון בחו"ל, ובהמשך – ליווי וייעוץ ללקוח בנושא קבלת שירותים בנקאיים נדרשים בעלויות ועמלות נמוכות.

שירות פתיחת חשבון בנק בחו"ל כולל בחירת בנק זר בעל התאמה מירבית לפעילות העסקית של הגוף או הגורם הפרטי המבקש לפתוח את החשבון; מילוי הטפסים המשפטיים והמסמכים הנוספים, שיש להציגם בפני הבנק בחו"ל, בהתאם לדרישותיו; תמיכה וייעוץ בשלביו השונים של ההליך- עד קבלת אישור; יצירת קשר ראשוני בין הלקוח לסניף הבנק הזר; הדרכה בהיבט ניהול חשבון הבנק וביצוע פעולות באמצעות האינטרנט ומתן סיסמת גישה וכן סיוע בהנפקת כרטיס אשראי.

יש לך שאלות נוספות בנושא מקלטי מס? חשבונות בבנקים זרים?

ניתן ליצור קשר עם עורכי דין דורה כהן ויצמן
בטופס יצירת הקשר
או בטלפון: 1-800-800-891

3 תגובות »

 • מאת תומר:

  היי,
  אני מפתח תוכנות לאייפון ואנדרואיד, כרגע ביכולתי לקבל כספים אך ורק לחשבונות בנק בגרמניה, צרפת ארהב בריטניה וכדומה.
  אין לי עסק או חברה אני שכיר, ואני לא מבין בזה…
  על פי המחקר שערכתי באינטרנט הדרך הכי פשוטה בשבילי תהיה למשל לפתוח חשבון בנק בגרמניה, שאליו אעביר כספים, בשלב ראשון כספים מועטים עשרות דולרים בחודש בטרנזקציות של מספר דולרים בודדים ליום.
  האם אני יכל לפתוח חשבון בנק פרטי בגרמניה, ולקשר אליו ישירות הכנסות אלו? האם יש צורך בדיווחי מס בגרמניה? בהנחה שההכנסות שלי יהיו מועטות מאוד בהתחלה? אם ההכנסות עוברות רק לחשבון בנק שם האם צריך לדווח משהו בארץ? (בהנחה שלמשל לא מעביר שום כספים ארצה).
  אשמח למידע. תודה.
  0545844618

 • מאת תומר:

  היי, אנא בטלו את תגובתי, לא ידעתי שהיא מתפרסמת באופן פומבי!
  תודה.

 • פתיחת חשבונות בנק בחו"ל והקמת חברות בחו"ל הינו עניין שהולך והופך למורכב יותר ויותר. שיקולי מס והלבנת הון הינם חלק בלתי נפרד מבניית מבני פעילות בחול הכוללים חברות וחשבונות בנק.