20 במאי 2014 – 14:23 | סגור לתגובות על מושגים משפטיים ואחרים בפשיטת רגל – מורה נבוכים:

צו כינוס נכסים: צו כינוס נכסים הינו הצו הראשון אשר מתקבל לאחר הגשת הבקשה לפשיטת רגל. המשמעות העיקרית של צו הכינוס הינה להקפיא את המצב הקיים – עיכוב הליכים. במידה ויש כנגד החייב תיקי הוצאה …

קרא עוד »
עורכי דין

פשיטת רגל

הוצאה לפועל

חובות כספיים

בנקאות ומיסים

ראשי » עורכי דין

עבירות מס פליליות – מהן? כיצד נימנע מהן? וכיצד עורך דין פלילי יסייע בכך? 

פורסם על ידי ב 30 במאי 2016 – 13:55אין תגובות
עורך דין בני כהן - Google+

בישראל, כמו בכל מדינה מתוקנת, חובה לדווח על כל הכנסה שמתקבלת אצל האזרחים, וכל עבירה בנוגע לדיווח על כך ולתשלום מס היא עבירה פלילית שמחייבת הליכים משפטיים

מסים הם החלק שמשלם האזרח למדינה, כפי שנקבע בחוק, כחלק מהכנסותיו כפי שדיווח עליהן. כל השתמטות מלדווח עליהן מחייב הליכים פליליים נגדם והם יזדקקו לסיוע של עורך דין פלילי במקרה כזה. אצל שכירים המצב פשוט יותר משום שהמעסיק מדווח לרשויות על כך ומשלם את המסים בשמם. בדרך כלל אין אתם בעיה, אלא אם כן הם מעלימים הכנסות נוספות שהם מקבלים שלא במסגרת עבודתם השכירה. אם לא ידווחו על כך ובזמן ביקורת או חיוב בהגשת הצהרת הון בעתיד יצטרכו להסביר מהיכן הגיעו אליהם ההכנסות. הם ייתפסו והדבר ייחשב לעבירה פלילית שמחייבת פנייה לעורך הדין הפלילי.

העלמת מס אצל עצמאי מחייבת גם היא עורך דין פלילי

עצמאים מחויבים לדווח כל הזמן בעצמם על ההכנסות וההוצאות ולכן נתונים לבחינה מדוקדקת יותר. במקרים שבהם יתברר שהעלימו הכנסות, לא דיווחו בזמן או שנקטו רגילים יצירתיים מדי בהנהלת החשבונות שלהם כדי להתחמק מתשלום מסים כחוק, במקרים אלה הדבר ייחשב לעבירות פליליות שמחייבות פנייה לעזרת עורך דין פלילי. השמטת הכנסות או העלמת הכנסות נחשבות לעבירות חמורות ופליליות כמובן. הענישה עליהן חמורה ומכתימה את האדם בכתם לכל החיים. זה יכול לנוע מקנסות כבדים ועד עונשי מאסר בפועל למשך שנים. שלא לדבר על שמו הטוב של האדם שנפגע לתמיד. בעסקים רבים זה עלול לפגוע ביכולתו לשקם את כושר ההשתכרות שלו להמשיך להיות חלק מקהילת העסקים. עורכי דין פליליים מלווים אנשים כאלה בכל ההליכים משום שחשיבות הסעיפים בכתבי האישום והענישה הקלה יותר חיונית להם.

להימנע מעבירות מס פליליות

יש עבירות מס טכניות שנעשות בתום לב שלא במודע ויש עבירות שנעשות במחשב מראש ותוך מודעות. ניהול פנקסי חשבונות כפולים, השמטת הכנסות מודעת או סיוע לאחרים להעלים הכנסה ביודעם את החוק, מחייבת סיוע מסיבי יותר של עורכי הדין הפליליים משום שבמקרים כאלה כתבי האישום יהיו קשים יותר. לעומת זאת, עורך דין פלילי יצליח להסביר לבית המשפט שחוסר מודעות למצב משפטי או טעות אנוש או חסר ידע מקצועי בניהול חשבונות גרמו לעבירת המס בשוגג, וכך יהיה פשוט יותר להגן על האדם.

סיוע עורך דין פלילי

עורכי דין פליליים נשכרים לסייע למעלימי ההכנסות משום שהיחס אליהם במערכת המשפט הוא חמור מאוד, כמו עבירת גניבה לכל דבר. התנהלות לא נכונה של החשודים בעבירות מס יכולה לגרום לכתב אישום חמור ביותר, אם עורך דין פלילי לא יבדוק את חומר הראיות ויצליח להשתמש בחוק על כל סעיפיו לחלץ את החשוד מהשלכות חמורות של הרשעה כזאת. כלל שהייצוג תחיל מוקדם יותר כך אפשר יהיה לטפל טוב יותר בתיק ובמכלול הראיות.

ניתן ליצור קשר עם עורכי דין דורה כהן ויצמן
בטופס יצירת הקשר
או בטלפון: 1-800-800-891

לא ניתן להגיב.